Отборът на ЦСКА показа ново израстване в играта си, след като победи с класическото 3:0 като домакин Миньор в среща от 19-ия кръг на "А" група, предаде репортер на БГНЕС.

"Червените" се наслаждаваха на пълна доминация през цялото време. За домакините блесна Игнасио Варела, който вкара и бе в основата на другите два гола. Резултатът бе открит в 33-ата минута, когато уругваецът, собственост на Палермо, направи двойно подаване с Мартин Камбуров за първи гол на тарана в родния шампионат. 3 минути по-късно Варела вкара с елегантен удар от воле, ударил се в горната греда, преди да влезе във вратата на гостите. Абел Анисе и Нджонго Присо пропуснаха удобни шансове за ЦСКА, но класиката все пак бе оформена от капитана Иван Бандаловски. Десният бек се разписа след центриране от корнер на Варела, при което Мишо Венков леко отклони топката. Така ЦСКА, който записа втора победа в шампионата под ръководството на Милен Радуканов, се изравни по точки на четвъртото място с Ботев Пловдив. Миньор пък остава в зоната на изпадащите с 15 точки, които му отреждат 14-ото място.