Реал Мадрид спечели класическа победа с 3:0 срещу Галатасарай в първи четвъртфинален мач от Шампионската Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Домакините имаха леко преимущество в мача, но то далеч не бе такова, каквото предварително се очакваше. Въпреки това мадридчани демонстрираха изключително висока прецизност в атака и реализираха повечето чисти ситуации, които създадоха.

Кристиано Роналдо откри резултата още в 9-та минута след асистенция на Месут Йозил. Двайсет минути по-късно Карим Бензема направи 2:0 с удар отблизо в наказателното поле.

В средата на второто полувреме влезлият като резерва Гонсало Игуаин вкара третия гол, засичайки с глава центриране от фаул.

Гостите стигнаха до само едно чисто голово положение, пропуснато от Емануел Ебуе. Те обаче на два пъти претендираха за дузпа, като във втория случай имаха сериозни основания, тъй като Серхио Рамос настъпи Бурак Йълмаз.