Отборът на ЦСКА успя да победи Ботев Враца с 4:3 в изключително скандален мач от 20-ия кръг на "А" група, като за пореден път в мач от родния шампионат в главно действащо лице се превърна реферът - Александър Костадинов.

"Червените" започнаха силно на стадион "Христо Ботев" във Враца и поведоха още в петата минута чрез Марсиньо, който се разписа от пряк свободен удар. В 11-та минута Якимов бе изведен сам срещу Томаш Черни, преодоля вратаря, след което изстрелът му бе блокиран с ръка от Костадин Стоянов. Костадинов даде дузпа, но показа само жълт картон на Стоянов, който спря сигурен гол. Атанасов реализира дузпата и изравни резултата, а няколко минути по-късно се стигна до най-скандалния момент в срещата.

Мишел Платини бе изведен в наказателното поле на домакините и стреля, като топката бе избита с ръка от Николай Маринов. Съдията даде дузпа и изгони Маринов, а Платини бе точен от бялата точка и направи 2:1. Наставникът на домакините протестира Антони Здравков протестира бурно, взе картоните на Костадинов, показа му червен картон, след което ги смачка и хвърли. Малко преди почивката врачани изравниха чрез Петър Альошев, който се разписа с глава след центриране на корнер.

В 63-та минута Платини направи 3:2 с хубав изстрел от далеч, а 10 минути по-късно Марсиньо игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди втора дузпа за Ботев. Капитанът на домакините Илия Илиев я реализира и изравни за трети път резултата. Само след минута обаче Лукас Саша бе изведен добре от Василев и оформи крайното 4:3, а до края Мишел Платини си изкара глупав втори жълт картон и бе изгонен. /БГНЕС