Отборите на Тотнъм и Евертън направиха равенство 2:2 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига и по този начин направиха услуга на другите претенденти за класиране в топ 4 - Челси и Арсенал.

"Шпорите" бяха без контузените Гарет Бейл, Арън Ленън и Джърмейн Дефоу, но мачът на "Уайт Харт Лейн" започна отлично за тях, след като Емануел Адебайор откри резултата още в 30-та секунда. Тогоанският нападател се разписа след добро центриране на Ян Вертонген и слаба намеса на защитниците на Евертън. Гостите изравниха в 15-та минута след гол с глава на Фил Джагиелка, а малко след почивката обратът бе пълен след попадение на Кевин Миралас. Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш изглеждаха беззъби и трудно създаваха положения, но все пак стигнаха до точката, благодарение на гол на Гилфи Сигурдсон в 87-та минута. По този начин Тотнъм остана на трето място с 58 точки, но мач повече от конкурентите си, докато Евертън е на шеста позиция с 52 точки.