Отборите на Лудогорец и Литекс завършиха наравно 0:0 в дербито то 20-ия кръг на "А" група, което се игра на "Лудогорец Арена" в Разград, предаде репортер на БГНЕС.

Двата тима не направиха атрактивен мач, като бяха затруднени от тежкото време и не създадоха много опасности пред двете врати. Гостите от Ловеч имаха два добри шанса през първата част, но Владислав Стоянов и Козмин Моци се намесиха добре и опазиха своята врата. Малко след почивката Йордан Минев си изкара втори жълт картон по глупав начин и остави своя тим с човек по-малко. Възпитаниците на Христо Стоичков обаче не успяха да се възползват от предимството си и не застрашиха вратата на домакините нито веднъж. В крайна сметка двата отбора не успяха да си отбележат гол направиха нулево равенство. След тази среща Лудогорец води с две точки пред Левски на върха на класирането, докато Литекс е на пето място с 40 точки.