Отборът на Рома победи Интер с 3:2 на "Джузепе Меаца" и с общ резултат 5:3 се класира за финала на Копа Италия, където ще срещне градския си съперник Лацио.

"Нерадзурите" изоставаха с 1:2 след първия мач в Рим и започнаха обещаващо реванша, след като поведоха в 22-та минута чрез Джонатан. През втората част обаче гостите стигнаха до пълен обрат след два гола на Матиа Дестро и един на Василис Торосидис. Възпитаниците на Андреа Страмачони успяха да върнат един гол 10 минути преди края, когато Алварес се разписа, но силите им не стигнаха за повече. По този начин за първи път в историята финала на Копа Италия ще изправи един срещу друг двата големи столични отбора - Рома и Лацио. Мачът за титлата ще се играе на 26 май. /БГНЕС