Левски е първият финалист за Купата на България, след като завърши 0:0 в реванша с Локомотив София, предаде репортер на БГНЕС.

"Сините" се наложиха с 3:1 в първия мач на стадион "Георги Аспарухов", а в днешния реванш "железничарите" не успяха да обърнат резултата. Това е първият финал на Левски за Купата на България от 2007 година насам. Срещата започна с превес на Левски, които успяха да създадат няколко голови положения през първото полувреме, но така и не реализираха гол. През втората част играта се поизравни и домакините дори натиснаха в играта, но също не успяха да стигнат до двата гола, които им бяха необходими, за да продължат напред. Утре ще се играе реваншът между Славия и Берое. Първата среща в София завърши 0:0 и заралии се надяват да детронират съперника си и отново да стигнат финала за първи път след 2010 година, когато спечелиха трофея.