Баскетболистките на Дунав 8806 са новият стар шампион в Националната лига, след като записаха трета победа във финалната серия срещу Нефтохимик със 77:49, предаде кореспондентът на БГНЕС в Русе.

Мачът се игра пред препълнената зала "Дунав" в Русе, където публиката бе шестият играч на терена, подкрепяйки горещо своите любимки.

Още в самото начало момичетата на Георги Божков тръгнаха много силно и поведоха в първата четвърт с 15:11ч. Във втората четвърт бургазлийки успяха да отбележат само 8 точки срещу 21 за домакините и на почивката Дунав вече имаше аванс от 17 точки – 36:19. След почивката русенки продължиха с агресивния си стил и постепенно направиха разлика от психологическите 20 точки, които вече трудно се преодоляват, и стигнаха до 52:31 в третата четвърт. Нефтохимик не успя да обърне резултата и последната сирена прозвуча при 77:49 в полза на домакините. Най-резултатни в мача бяха Радостина Димитрова и Кристина Сантяго от Дунав с по 19 точки, като американката направи дабъл-дабъл с 11 борби. За гостенките най-много точки - 14, отбелязаха Вийве Кай Ребане и Ашли Гейл, която имаше и 11 борби. Така Дунав повтори миналогодишния си успех, когато направи златен дубъл, спечелвайки както Купата на България, така и шампионската титла.