Лудогорец Разград се завърна на върха в класирането на "А" група, след като победи Черноморец Бургас на своя стадион с класическото 3:0.

"Акулите" направиха доста добър мач и можеха да си тръгнат с нещо от Разград, но капитулираха през втората част, когато паднаха и трите попадения. В 59-ата минута стана факт първият гол в полза на домакините. Тогава, Роман Безяк получи добър извеждащ пас в наказателното поле, напредна и с безпощаден удар по диагонала прати топката до дясната греда за 0:1. При подаването на Мирослав Иванов обаче сякаш словенецът беше в засада. Иван Стоянов в 68-ата минута пък покачи на 2:0, след като напредна към наказателното поле на бургазлии и с техничен удар в близкия ъгъл удвои аванса на шампионите. Безяк в 77-ата минута се възползва от грешка на отбраната на бургазлии и от въздуха оформи крайното 3:0, реализирайки втория си гол в мача. В крайна сметка, "орлите" вече имат 60 точки и си върнаха първата позиция, а Левски падна на второто място с две точки по-малко - 58.