Тони Паркър вкара 25 от своите 32 точки през първото полувреме и помогна на своя тим Сан Антонио Спърс да победи при гостуването на Голдън Стейт със 102:92. По този начин, "шпорите" вече водят с 2-1 победи на Уориърс в полуфиналните плейофи на Запад в НБА.

Също както на Изток в битката между Маями Хийт и Чикаго Булс, момчетата на Грег Попович си върнаха домакинското предимство, тъй като се реваншираха за грешната стъпка у дома след първите два мача. Центърът Тим Дънкан приключи срещата с 23 точки и 10 борби, докато аржентинецът Ману Джинобили вкара 12 точки за гостуващия отбор, всичките през второто полувреме.

"Това беше голяма победа за нас", каза френският гард на Спърс Паркър. "Не играхме изобщо добре в първите два мача у дома срещу Голдън Стейт. Днес беше първият път от началото на сериите, в който показахме нашия си баскетбол. Бяхме на много високо ниво от физическа гледна точка, представихме се отлично в защита и разигравахме прекрасно топката в атака", добави още Паркър.

За домакините Клей Томпсън вкара 17 точки, докато Стивън Къри приключи срещата с 16 точки. Следващият мач е отново в Оукланд в неделя. /БГНЕС