Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 силните си връстници от Португалия в евроквалификация, играна на Националния стадион „Васил Левски”. Срещата започна с голям гаф, след като домакините не успяха да пуснат химните на двете страни. След като срещата започна, португалците приложиха силен натиск и играта се водеше почти изцяло в полето на момчетата на наставника Александър Станков. В 13-та минута, защитата на България сгреши, а Виейриня открадна топката и нахлу в наказателното поле на българите. След като се блъсна в Иван Иванов, той поиска дузпа, но съдията Майр Леви запази мълчание. Последваха няколко добри комбинации на нападанието ни в лицето на Домовчийски, Попов и Николай Димитров, но тезавършиха без резултат. В 30-та минута, Антунеш от гостите шутира от 30 метра, но топката излезе в аут. България поведе в 43-та минута, след като Валери Домовчийски нахлу в наказателното поле на иберийците и бе спънат от Педро. Потърпевшият нападател застана на точката за дузпа и хладнокръвно изпълни за 1:0. В началото на второто полувреме последваха положения и пред едната и пред другата врата. В 57-та минута, Николай Михайлов можеше да вкара втори гол за младите „лъвове” след като вратаря Батища бе излязъл по-напред, но португалеца успя да неутрализира неговияудар. В 63-та минута, гостите бяха близо до изравняването. Виейриня проби в наказателното поле на България, би силно топката, но с невероятно спасяване вратаря Николай Михайлов опази нашата врата суха. До края на срещата, българите се отбраняваха прекрасно и заслужиха първата си победа в евроквалификациите. В другата среща от нашата група, Англия посреща Черна Гора от 21:45 часа.