Сент Етиен загуби с 1:3 като гост на Лориен в Лига 1 и сложи край на надеждите си за участие в Шампионската лига догодина.

Лориен поведе 5 минути след старта на втората част, когато Ламине Гасама проби отдясно и центрира на далечната греда за Кевин Моне-Паке, който вкара с глава. Фабиан Робер удвои преднината на домакините в 68-ата минута, когато се разписа отново с глава след точен пас на Бенжамин Корне. Курт Зума намали разликата 10 минути преди края, когато засече центриране на Ромейн Хамума от корнер. Сент Етиен вкара още един гол чрез Пиер-Емерик Обамеянг, но той бе отменен заради засада. Ян Жуфре пък оформи крайния резултат в последните секунди. Сент Етиен е шести в класирането, на 4 точки от Лион, който днес домакинства на ПСЖ. Парижани ще станат шампион при победа. /БГНЕС