Тотнъм запази шансове за класиране в Шампионската лига, след като надигра изключително трудно като гост тима на Стоук с 2:1 на "Британия Стейдиъм".

С успеха си в предпоследния си мач от сезона "шпорите" излязоха 4-и в класирането, на 2 точки пред петия Арсенал, който има мач по-малко. Челси е трети на 3 точки пред Тотнъм. Стивън Ензонзи откри за домакините на "Британия" още в 3-ата минута след гол с глава, дошъл от центриране на Чарли Адам. Клинт Демпси обаче изравни в 20-ата, след като хвана излязъл напред Асмир Бегович и се разписа от 30 метра. В началото на втората част Адам пък бе изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Ян Фертонген. Тотнъм натисна след изгонването, но успя да вкара едва 7 минути преди края на редовното време, когато с петия си гол за сезона във Висшата лига Емануел Адебайор реши всичко. Стоук остава в средата на таблицата след поражението. /БГНЕС