Тимът на северните ни съседи от Румъния измъкна минимална победа с 1:0 като домакин над отбора на Холандия в среща от Група G на квалификациите за европейското първенство по футбол през 2008 година в Швейцария и Австрия, играна на стадион "Фарул" в Констанца. В тази група е и отборът на България, който остана с минимални шансове за класиране. След този мач българите трябва да спечелят всичките си мачове до края и да разчитат на загуба на Холандия срещу Словения като домакин или с Беларус като гост или пък на два равни мача в тези двубои. Двубоят започна с домакински натиск на румънците, които налагаха тотална преса още в полето на съперника. През първите петнайсет минути на срещата, гостите от Холандия бяха принудени да се бранят и рядко успяваха да изнесат топката в предни позиции. И двата отбора се пазеха от грешки, които биха им коствали попадение и в средата на терена кипеше ожесточена борба за всяка топка. В 20-та минута Кристиан Киву изпробва късмета си с изстрел от свободен удар, но топката излезе в аут. Три минути след това "лалетата" отговориха с удар с глава на Вилфред Бума, който нацели напречната греда зад Богдан Лобонт. В 28-та минута гостите бяха много близо до гола, след хубав удар на Кларънс Зеедорф от сериозна дистанция, но страхотната намеса на Лобонт запази нулевото равенство. Пет минути по-късно стражът на домакините за пореден път бе провокиран да покаже високата си класа, този път след удар на Рууд ван Нистелрой. В последните 15 минути на първото полувреме домакините допуснаха много грешки в отбрана и само късметът и добрите изяви на вратаря не позволиха на холандците да открият резултата в своя полза. Скучни първи минути след началото на второто полувреме предложиха двата тима на зрителите на стадион "Фарул". Първият удар по посока на една от двете врати бе едва в 63-та минута, когато Адриан Муту се опита да изненада холандския вратар Маартен Стекеленсбург от пряк-свободен удар. В 66-та минута отново футболистът на италианския Фиорентина - Адриан Муту, пробва силен шут от границата на наказателното поле, който мина на сантиметри от горната греда. Пет минути след това домакините отбелязаха единствения гол в мача. Кристиан Киву центрира от фаул в пеналтерията, където Паул Кодрия отправи удар с глава, спасен от Стекеленсбург. При добавката обаче Дорин Николае Гоян бе безпощаден и с шут от непосредствена близост намери мрежата. До края на срещата Холандия натисна своя съперник, като търсеше изравнително попадение, но така и не успя да стигне до чисто голово положение, като в последната минута на даденото от главния съдия Кирос Васарас четири-минутно продължение удар на Вилфред Бума срещна страничната греда. От своя страна румънците се възползваха от всяка възможност, за да спечелят време. "Имахме шансове през първото полувреме, но не успяхме да ги оползотворим. През второто полувреме ни бе трудно на тежкия терен. Жалко, че загубихме този важен мач", заяви Джовани ван Бронкхорст. "Не трябваше да губим. Сега трябва на всяка цена да спечелим следващия мач със Словения", каза Ариен Робен.