Белгия победи САЩ с 4:2 в контролен мач, играл се на ст. "Първа Енергия" в Кливлънд, Охайо.

Първото полувреме премина сравнително равностойно. Белгийците откриха чрез Кевин Миралис още в 6-ата минута, но в 22-та минута домакините изравниха чрез Джеф Камерън и се върнаха в мача.

През втората част американците отпаднаха физически и гостите от Европа се възползваха по най-добрия начин от това. С два гола на Кристиян Бентеке в 56-ата и 71-ата минута и Маруане Фелайни в 64-ата резултатът набъбна до 4:1.

В 80-ата минута домакините върнаха един гол чрез Клинт Демпси, реализирал от дузпа, но за повече отборът на САЩ нямаше нито сили, нито класа. В неделя американците играят контрола срещу Германия. /БГНЕС