С мачовете от Група "А" започна Европейското първенство по футбол до 21 години в Израел. Италия победи Англия с 1:0, докато в другия мач от групата домакините направиха 2:2 с Норвегия.

Италианският тим спечели първите си 3 точки на шампионата, след като надви младата селекция на "трите лъва" след попадение в 79-ата минута на нападателя на Наполи Лоренцо Инсине.

В другия мач, Израел повеждаше на два пъти в резултата, но в крайна сметка подели точките с норвежкия тим след 2:2. Нир Битон от дузпа изведе домакините напред в резултата в 16-ата минута, но Маркус Педерсен успя да изравни в 24-ата минута. Тургеман отново се разписа за 2:1 в 71-ата минута, но норвежците, които от 44-ата минута играеха с човек по-малко след червен картон на Хегенстад, все пак взеха точка след гол на Хармет Синг в 90-ата минута. /БГНЕС