Рафаел Надал показа кой е "краля на Ролан Гарос", надигравайки в люта и дълга битка с 6-4, 3-6, 6-1, 6-7, 9-7 Новак Джокович на централния корт "Филип Шатрие", за да се класира на осмия си финал в Париж.

За мнозина срещата ще остане истински финал преди финала, а зрителите на централния корт имаха щастието да гледат двамата тенис асове над четири часа и половина. Само последният сет бе цели 78 минути, но в 16-ия му гейм Ноле се пречупи и даде цели 3 мачбола на противника си. Още след първия ликуващ бе Рафа. На финала състезателят от Майорка чака сънародника си Давид Ферер или надеждата на домакините Жо-Вилфрид Цонга. Надал показва впечатляващи резултати, откакто се завърна на корта през този сезон след прекарана травма. На любимия си турнир във френската столица Рафа срещна Ноле в повторение на финала от миналата година, когато испанецът излезе победител. Срещата днес бе номер 35 между двамата тенисисти в историята, а Надал записа своята 20-а победа в сблъсъка. Джокович, който отстрани Григор Димитров в трети кръг, обаче бе надиграл Надал в единствения им двубой тази година - финала на Мастърса в Монте Карло. За Надал победата е 42-а в 44 срещи през този сезон и общо седма титла за годината. Ако той захапе за осми път трофея от "Ролан Гарос", ще стане състезателят с най-много титли от турнир на Големия шлем в историята. Ноле пък остава с мечтата си за кариерен Голям шлем, но за момента трофея от Франция все още му убягва. /БГНЕС