Бихте ли хапнали нещо, което другите са изхвърлили? Сигурно не. Но в Бостън отваря врати ресторант, който предлага само ястия от изхвърлена в другите ресторанти храна.
20-годишният студент Максимус Тейлър от бостънския университет смята да отвори заведение, в което основното меню ще бъде съставено от зеленчуци, месо и други хранителни продукти намерени в боклука на другите ресторанти. "Изхвърляме прекалено много храна и затова искаме така наречения отпадък да превърнем в здравословен и вкусен обяд. Не става въпрос за класически ресторант, а нещо като обществена кухня", обяснява Максимус пред Бостън Глобъл.
Според него в заведението му постоянно ще има кафе, чай и супа от леща, а обядът ще се сервира към 18.00 часа. Какво ще е менюто зависи от намерените продукти. "Всеки намерен на боклука продукт, който ще се използва, предварително ще бъде проверяван за качеството и годността за консумиране", подчертава младият предприемач на ресторанта "с отпадъци". /БГНЕС
Коментари
Добави коментар