Тезджан Наимова за втори път бе хваната със забранена субстанция.

Състезателката е имала наличие на "Дростанолон" в проба, взета на 3 март 2013 година по време на европейското първенство в Гьотеборг, където Наимова завоюва титлата на 60 метра. Субстанцията "Дростанолон" е в списъка на забранените средства на Световната антидопингова агенция, като се води анаболно средство. Управителният съвет на Българската федерация по лека атлетика наложи наказание от временно спиране на състезателните права на Наимова, докато случаят не бъде окончателно изяснен спрямо правилата на Международната федерация по лека атлетика. Санкциите обяви президентът на БФЛА Добромир Карамаринов. Състезателката има право да подаде молба за излушване до 14-дневен срок. Ако Наимова бъде призната за виновна за употреба на забранена субстанция тя ще трябва да върне златния си медал от Гьотеборг. БГНЕС припомня, че Тезджан Наимова изуми всички и спечели финала при жените на 60 метра от Европейското първенство по лека атлетика в зала, провеждащо се в Гьотеборг, Швеция. Наимова не стартира по перфектния начин, но след това разви отлично бягането си, за да спечели със 7.10 секунди - личен рекорд за нея. Ивет Лалова остана много близко до медалите, завършвайки четвърта с време 7.12 секунди, също личен рекорд. /БГНЕС