Националният баскетболен отбор на България за жени постигна победа над тимът на Полша.

В първи полуфинал на предварителните квалификации за Евробаскет 2015 нашите спечелиха с 59:44 и съответно взеха аванс от 15 точки преди реванша. Той е във вторник (18 юни) в Полша, а победителят от тази серия продължава във финалния кръг. Силно за българките се представи Радостина Димитрова, който завърши с 22 точки. Добре играха и Милена Томова с дабъл дабъл от 11 точки и 12 борби, а Стефка Митева добави 10 и 9 от същите показатели. За полякините с 10 точки завърши Магдалена Лечейевска. Нашите започнаха по-добре двубоя и благодарение на силната си защита дръпнаха напред. Българките тръгнаха с 14-4 и задържаха 10 точки аванс преди в края на частта полякините да го свалят до 7. Във втората четвърт нашите поддържаха аванс, но Полша се доближи на 5 точки. Тогава важни кошове вкара Радостина Димитрова и така си върнахме двуцифрената преднина, а малко преди почивката и Милена Томова се разписа за аванс от 12 точки за родните националки. Третата част също тръгна добре за нашите, които с 6 поредни точки увеличиха преднината си на 16. В следващите минути българките поддържаха разликата, която стигна и до 18 точки. Отново обаче, както и в първата част, полякините отбелязаха в края и след 30 минути България водеше с 14 точки разлика. И след това нашите поддържаха добрата си преднина, като тя не падаше под тези граници. Две минути и половина преди края Милена Томова отбеляза два наказателни удара и вдигна разликата до 19 точки, която беше и най-голямата в мача до момента. След това полякините отбелязаха два коша поред, а след размяна на нови 2 точки краят дойде при 15 аванс за българките. Разликата между двата тима бе в процентите на стрелба за 2 точки. Нашите имаха 20 успешни от 43 опита за 46.5%, а гостите бяха с 15 от 49 за 30.6%.