Отборът на Италия победи тима на Мексико с 2:1 в първия си мач от турнира за Купата на Конфедерациите, който се провежда в Бразилия.

"Скуадра Адзура" започна двубоя доста агресивно, като не спираше да атакува и да създава положения пред съперниковата врата.

Мексиканците обаче също не бяха никак безобидни и в 19-ата минута имаха отлична възможност да открият резултата, но Андрес Гуардадо разтресе напречната греда зад Джанлуиджи Буфон.

Така се стигна до 27-ата минута, когато резултатът на стадион "Маракана" бе открит. Звездата от Евро 2012 - Андреа Пирло се разписа директно от пряк свободен удар, от около 25 метра - 0:1.

Тазвечершният сблъсък в Бразилия е мач №100 за Пирло с фланелката на националния отбор.

Момчетата на Хосе Мануел де ла Торе отвърнаха на удара седем минути по-късно, когато възстановиха равенството.

Бардзали направи грешка, фаулирайки Джовани дос Сантос в наказателното поле на Италия и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана нападателят на Манчестър Юнайтед, Хавиер Ернандес, който превърна дузпата в попадение за 1:1.

През второто полувреме играта бе доста по-спокойна, а положенията пред двете врати почти липсваха.

Изгледаш, че двата тима няма да се победят и ще завършат наравно, когато "Скуадра Адзура" отново избухна в 78-ата минута.

Емануеле Дзакерини центрира в наказателното поле на Мексико за Марио Балорели, който се измъкна от от опеката на съперниковите бранители и се разписа, оформяйки крайното 1:2.