Бразилия победи Мексико с 2:0 във втория си мач от Група А на турнира за Купата на конфедерациите.

Срещата се игра пред 51 хил. зрители на стадиона във Форталеза. Кариоките доминираха през всичките 90 минути, като победата им можеше да бъде и далеч по-изразителна, ако не бяха пропуските на Хълк и суперзвездата Неймар.

Резултатът бе открит от Неймар, препарирал с великолепно воле мексиканския вратар Корона още в 9-ата минута. В началото на второто полувреме попадение на Хълк пък бе отменено заради спорна засада.

Въпреки тоталното си надмощие домакините не успяха да отбележат втори гол чак до края на мача. Едва в последните секунди на мача Жо успя да вкара за 2:0, след като бе изведен на празна врата от Неймар.

Бразилия е лидер в Група А с пълен актив от 6 т. Втората поредна загуба пък направи нищожни шансовете на Мексико за класиране за втората фаза на турнира. В първия си мач Ацтеките загубиха от Италия с 1:2. /БГНЕС