България допусна първа загуба в Световната лига през този сезон, след като падна с 0-3 гейма от САЩ като гост в първи мач от 4-и кръг на група "А" на турнира.

В отделните геймове янките се наложиха с 25:19, 25:22, 25:21, за да нанесат първо поражение в пет мача на "лъвовете" през този сезон в състезанието. Срещата се игра в "Рино Ивентс Сентър" в Рино, където и доста българи дойдоха да подкрепят любимците си. Цецо Соколов бе най-резултатен за тима ни с 18 точки, следван от Виктор Йосифов с 8. Мат Андерсън пък заби 15 точки за победителите, докато Карсън Кларк добави 11. България отстъпваше на САЩ при блока, а играта в защита на тима ни бе под критика. С успеха американците ни изместиха от второто място в група. Вторият сблъсък срещу САЩ е утре отново от 5.30 сутринта в Рино.