Ботев Пловдив победи Астана от Казахстан с 5:0 в среща-реванш от първия квалификационен кръг в Лига Европа.  В първата среща пловдивчани спечелиха с 1:0 и с общ резултат 6:0 продължават напред. Във втория кръг ги чака Жрински Мостар от Босна и Херцеговина.

Мариян Огнянов откри головата фиеста, реализирайки в 53-ата минута, а Вандер Виейра се разписа от дузпа в 56-ата минута.

Тодор Неделев, който влезе като резерва заформи класическото 3:0 минута по-късно. До края на мача Бобан Грънчаров и отново Неделев реализираха нови две попадения за успеха на "канарчетата".

Възпитаниците на Станимир Стоилов контролираха играта през целия мач, но не успяха да намерят пътя към вратата на Ненад Ерич през първото полувреме, въпреки че Исламбек Куат остави гостите с 10 души на терена в 34-ата минута.

Пловдивчаните обаче се разиграха през втората част и стигнаха до три гола за едва три минути. Първо Мариян Огнянов се разписа в 54-та минута след пас на капитана Веселин Минев, а Вандер Виейра удвои две минути по-късно от дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Тодор Неделев.

Юношата на Ботев пък вкара за 3:0 още в следващата атака, след като топката попадна в неговите крака при рикоширал от гредата удар на Абел Анисе.

Бобан Грънчаров беше следващият голмайстор в жълто. Той получи топката след центриране в наказателното поле на гостите в 70-ата минута и вкара за 4:0, а Тодор Неделев довърши гостите с пети гол само четири минути по-късно, когато беше изведен на удобна позиция след хубава атака отдясно. До края на двубоя "канарчетата" удариха и греда.

Първи квалификационен кръг от турнира Лига Европа, среща-реванш:
Ботев Пловдив - Астана 5:0
голмайстори: 1:0 Мариян Огнянов 54, 2:0 Вандер Вийера 56-дузпа, 3:0 Тодор Неделев 57, 4:0 Бобан Грънчаров 70, 5:0 Тодор Неделев 74
червен картон: Исламбек Куат 34 (Астана)
стадион: "Лазур", Бургас
главен съдия: Павле Радованович (Черна гора)
жълти картони: Вандер Виейра (Ботев); Марат Шахметов и Исламбек Куат (Астана)

състави:
Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Борис Галчев (76-Луис Педро), Томаш Иршак, Вандер Виейра (61-Костадин Дяков), Мариян Огнянов, Абел Анисе, Ромарио Кортзорг (46-Тодор Неделев).
Астана: Ненад Ерич, Виктор Дмитренко, Блажо Игуманович, Абзал Бейсебеков, Зелао, Марат Шахметов (60-Улан Конисбаев), Исламбек Куат, Валери Коробкин, Кайрат Нурдаулетов, Фокси Катевоама (76-Кирил Пасичник), Дамир Кояшевич (64-Танат Нусербаев).