Привържениците на българския национален отбор по волейбол са настроени оптимистично преди финалите в Световната лига. Феновете очакват съставът за първи път да спечели медали от турнира.

Това показват резултатите в анкетата на Любителската волейболна лига Volley Mania във Facebook (www.goo.gl/WMMeK). Малко над 70% от участвалите вярват, че България ще спечели златните медали. Почти 16% очакват капитанът Тодор Алексиев и съотборниците му да стигнат финала, но да останат със сребърните медали. Други 10% смятат, че волейболистите ще спечелят бронза. Останалите под 4% са посочили, че отборът ще бъде на някое от другите три места. Най-доброто класиране на България в Световната лига е четвъртото място, което е постигано четири пъти, включително и миналия сезон. Националите са в група с домакина Аржентина и Италия по пътя към финала в Мар дел Плата. Първият мач е тази нощ срещу южноамериканците. "Време е и за титла", написа един от участниците в анкетата. /БГНЕС