Бразилия спечели група Е от финалната шестица на Световната лига след като постигна чист успех над Канада с 3:0 гейма (25:18, 30:28, 25:20). Селесао взе 4 точки и е вероятен съперник на България, ако тимът продължи в следващата фаза на турнира в Мар дел Плата. С този си успех играчите на Бернардо Резенде изтеглиха в Топ 4 Русия, а кленовите листа отпаднаха и заемат 5-6 място в Световна лига`2013.

След като срази олимпийския шампион Русия след два обрата от 0:2 гейма и 2:7 точки в тайбрека за 3:2 гейма снощи, тази вечер Канада не можа да покаже същата игра срещу световния хегемон Бразилия, който няма пропуск в 24-годишната история на най-престижната комерсиална надпревара. За кленовите листа остава задоволството за изненадващо добрите игри в Група C и Е при шестото си участие в турнира, а и фактът, че станаха втория отбор в последните 15 години след Корея през 2008 година, който успява да победи Русия след пасив от два гейма.

18-тите в света канадски волейболисти водени от Глед Хоаг започнаха с две промени в стартовия си състав:Джошуа Хауътсън, Руди Верхьоф, Далас Суниъс, Адам Симак, Фредерик Уинтърс, Джон Гордън Перин и Дейниъл Люис-либеро.

От своя страна изключвайки от групата Леандро Висото, Бернардо Резенде заложи като титуляри на Бруно Резенде, Едер Карбонера, де Соуса, Рикардо Лукарели, Лукас Сааткамп, Данте Амарал и либеро Марио да Силва.

С два пъти по-успешна атака Бразилия взе първия гейм. Резенде и компания не наложиха силата си от самото начало, след като Канада поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. След това резултатът бе изравнен (11:11) и селесао дръпна с 14:11 и 16:11. Ястребовото око помогна на жълто-сините да излязат напред с 19:13 и още при първата си възможност затвориха частта при 25:18.

Доста равностойно започна втората част като играчите на Хоаг поведоха със 7:6 след отлична изява на Далас Суниъс. Веднага след това бразилците взеха две безответни точки за 8:7 при първо техническо прекъсване, а и при второто водеха със 16:13. Канадците догониха съперника си (18:18, 21:20), поведоха при 23:21. Бразилците обаче изпуснаха три поредни гейм-бола при 24:23, 25:24 и 26:25. Канадците имаха при 27:26 и 28:27, но не успяха. След това селесао взе нещата в свои ръце и затвори гейма при 30:28.

Канада загуби част от импулса си и през целия трети гейм изоставаше (4:8, 5:10, 8:10, 11:12, 14:16). Имаше възможност да изравни резултата при 18:19, но отговорът на Бразилия бе от 3 безответни точки, първи мач-бол при 24:19 и успех с 25:20. Така Бруно Резенде и компания взеха чист успех, спечелиха първото място в групата си и на ½-финал чакат България на ½-финал.