Новакът във футболната ни група Любимец хвърли бомбата в първия кръг от новия сезон във футболния ни елит, след като срази шампиона Лудогорец на своя стадион с 1:0.

Играчите на Веселин Великов направиха много силен мач и заслужено спечелиха първите си 3 точки в "А" в своята клубна история. Отборът на Ивайло Петев не бе на високо ниво, а "орлите" сякаш мислеха повече за реванша със Слован Братислава от Шампионската лига, отколкото за това да започнат новата кампания с успех. Единственото попадение в мача пък падна още в 10-ата минута и бе дело на Самир Аясс. След центрирането от корнер, топката бе продължена към абсолютно непокрития Аясс, който от няколко метра се завъртя и шутира покрай Влади Стоянов за 1:0. Задачата на Любимец бе улеснена още повече в 72-ата минута, когато Козмин Моци бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Чакъров на границата на наказателното поле. В крайна сметка, Любимец поднесе първата изненада на старта на новия сезон и постави под сериозно напрежение наставника на "орлите" Ивайло Петев, който може и да се раздели с поста си, ако не върне още през седмицата тима си към победния ход.