Байерн победи с 2:0 Барселона в мач за трофея "Ули Хьонес", играл се на ст. "Алианц Арена" в Мюнхен.

Това е третата поредна победа на баварците над каталунците. На полуфиналите на Шампионската лига Байерн на пъти разгроми Барса - с 4:0 като домакин и с 2:0 като гост. Разликата сега бе, че на кормилото на германците вече е Пеп Гуардиола, който има с Барселона 3 шампионски титли в Примера дивизион и 2 спечелени Шампионски лига.

Резултатът откри още в 14-ата минута капитанът Филип Лам, засякъл с глава центриране на Франк Рибери. Три минути преди последния съдийски сигнал Марио Манджукич удвои след пас на Диего Контенто: 2:0 за Байерн. Отборът на Барселона не оказа кой знае каква съпротива, още повече че повечето титуляри не взеха участие в мача.

Суперзвезедата на каталунците Лионел Меси пък игра само до почивката. Отборът бе воден от помощник-треньора Жорди Роура, тъй като новият наставник Тата Мартино още не е назначен официално. За баварците пък дебютира Тиаго Алкантра, който премина в Байерн именно от Барселона.

Друго любопитно от мача бяха несвойствените за Барса жълто-червени екипи, с които игра отборът. /БГНЕС