Ботев (Пловдив) победи Жрински (Мостар) с 2:0 и се класира за третия квалификационен кръг в Лига Европа. Ще се изправи срещу германския Щутгарт.

Попаденията паднаха едва в последните десет минути на срещата на стадион "Лазур" в Бургас . Мариян Огнянов откри в 80-та минута, а Тодор Неделев - 8 минути по-късно.

Така след 1:1 в първата среща Ботев напълно заслужено и изравни своя клубен рекорд, като за втори път в историята си ще има трети съперник в европейските клубни турнири.

Двубоят започна спокойно. Ботев владееше топката, но не успяваше да създаде нещо кой знае колко опасно пред Ратко Дуйкович. "Канарчетата" потърсиха и далечни удари, но така и не успяха да се поздравят с попадение до почивката. Едва във второто полувреме Ботев започна по-активно да притиска своя съперник.