Двубоят между носителя на Купата и Суперкупата на България Берое и израелския гранд Апоел (Тел Авив) завърши 2:2 в мач реванш от втория предварителен кръг в Лига Европа.

Старозагорци демонстрираха активна игра през първите минути на стадион "Блумфийлд" в Тел Авив . Опитаха да извлекат максимума от няколко статични ситуации, но финалното подаване не им се удаваше. Израелците успяха да поемат контрол върху мача и малко след 20-ата минута си спечелиха дузпа. Омар Дамари заблуди вратаря на Берое и стреля точно до лявата греда.

Силните последни минути на първата част донесоха изравнителния гол за отбора, воден от Петър Хубчев.

Футболистите в червено продължиха да натискат и в 61-ата минута Караджов само изгледа как топката влетя във вратата.

Берое обаче демонстрира непримиримост и точно десет минути по-късно Каядо изравни след брилянтно изпълнение.

"Зелените" не можаха да отстранят именития си съперник. Берое обаче зарадва феновете си с красив футбол. Така супершампионът на България напусна Лига Европа с високо вдигната глава.