Германецът Ралф Шумахер записа нула точки в последното си състезание като пилот на Тойота във Формула 1. Братът на Михаел Шумахер завърши 11-ти в Бразилия и на обиколка зад новия световен шампион Кими Райконен. „Наслаждавах се на престоя си тук и с нетърпение очаквам да се видим с някои от момчетата на по питие в бъдеще”, каза Шуми-младши. Бъдещето на 32-годишния германец остава несигурно, въпреки че той заяви, че очаква да бъде пилот във Формула 1 и през следващия сезон. Тойота се сбогува преди състезанието с Ралф с 10-килограмова торта във формата на крило от болида му. „Ралф допринесе много за отбора и ни помогна да станем по-добри. Съжаляваме, че пътищата ни се разделят, но му пожелаваме всичко най-хубаво в бъдеще”, каза директорът на Тойота Тадаши Яманашима. Шумахер има шест победи във Формула 1, всички като пилот на Уилямс, преди да се присъедини към Тойота през 2005 година. За три сезона в японския тим, той записа три места на подиума, една първа позиция на старта и спечели 70 точки. БГНЕС