Отборът от Формула 1 Макларън Мерцедес протестира срещу решението на Международната автомобилна асоциация (ФИА) след състезанието за Голямата награда на Бразилия, което бе решаващо за титлата при пилотите. ФИА разследва за нередности в температурата на бензина в четири от финиширалите болиди в надпреварата. Става въпрос, че тази темперетура не трябва да има отклонение повече от 10 градуса по целзий от предварително обявена норма, а в болидите на пилотите, класирали се пред британеца Люис Хамилтън, това правило не е било спазено. 22-годишният Хамилтън, който завърши на седмо място в Сао Паоло, трябваше да бъде минимум пети, за да се поздрави като най-младия световен шампион във Формула 1. Пилотът на Макларън Мерцедес получи повреда в скоростната кутия по време на състезанието в Бразилия, което не му позволи да се бори за някое от челните места и това му коства титлата само за една точка. От Макларън имат срок в рамките на следващите 7 дни да формулира протеста си пред ФИА в писмен вид. Крайните резултати от сезон 2007 обаче вече са официално обявени. При пилотите световен шампион е пилотът на Ферари Кими Райконен. „Айсмен” изоставаше на 7 точки от първото място преди последния старт в Сао Паоло. При конструкторите шампионата бе решен отдавана в полза на Скудерията, след като заради шпионския скандал между „черните кончета” и Макларън, „сребърните стрели” бяха наказани с отнемане на пълния точков актив при конструкторите. БГНЕС