Локомотив Пловдив победи Левски с 2:1 като гост в двубой от втория кръг на А група. За победителите вкараха Н`Диае и Камбуров, за Левски се разписа Цветан Генков.

Левски тръгна по-мотивирано в тази среща, а в 4-ата минута Генков падна в наказателното поле, но дузпа нямаше. "Смърфовете" откриха резултата в 17-ата минута, когато Н`Диае беше изпуснат от Станислав Ангелов и откри резултата.

Домакините от Левски изтърваха добро положение в 25-ата минута, когато Илиян Йорданов излезе сам срещу Господинов, но стреля в тялото му. В 30-ата минута Левски стигна до изравнителното попадение. Нуно Пинто центрира и Цветан Генков отбеляза за 1:1. Три минути по-късно Генков стреля с глава, но гол нямаше.

През втората част отново не липсваха интересни ситуации. В 57-ата минута Мартин Камбуров разстреля Пламен Илиев и Локомотив Пловдив отново излезе напред в резултата. Малко по-късно Бру затрудни Господинов, който отрази удара, а добавката на Генков не сполучи.

До края на мача Левски се впусна да търси изравнителен гол, но ударите на футболистите в "синьо" бяха парирани от Господинов.

Така след два изиграни мача Левски е на 14-ото място в класирането без успех, без точка и с голова разлика 2:4. Локомотив Пловдив е с актив от 4 постигнати при две гостувания в София - на ЦСКА и Левски.

Първенство на България по футбол, среща от втория кръг на "А" група между Левски и Локомотив (Пловдив):
Левски - Локомотив (Пловдив) 1:2
голмайстори: 0:1 Аласан Ндайе 17, 1:1 Цветан Генков 30, 1:2 Мартин Камбуров 57
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Кирил Людмилов
жълти картони: Цветан Генков (Левски); Йордан Тодоров, Здравко Лазаров, Валери Георгиев и Александър Тунчев (Локомотив).
Левски: Пламен Илиев, Нуно Пинто, Станислав Ангелов, Димитър Везалов, Орлин Старокин, Стефан Велев, Владимир Гаджев (87-Жоао Силва), Кевин Брю, Кристовао Рамос (78-Антонио Вутов), Илиян Йорданов (55-Рамон Лопес), Цветан Генков.
Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Диего Фераресо, Мартин Кавдански, Валери Георгиев, Станислав Маламов (26-Георги Стефанов), Аласан Н`Дайе, Мартин Камбуров, Габриел До Кормо (83-Флавио Паулиньо) и Здравко Лазаров (66-Александър Якимов).