Иван Чепаринов изведе своя отбор Линекс Меджик до шампионската титла в клубното първенство на Испания по шахмат, провело се в градчето Калвия на Балеарските острови. Във финалния мач срещу Мерида българският гросмайстор записа единствената победа, благодарение на която "Вълшебниците" спечелиха срещата с 3,5:2,5 точки. Чепаринов с черните фигури победи узбекистанеца с испански паспорт Ибрахим Хамракулов на 28-ия ход, а останалите пет партии приключиха наравно. Съотборници на българина в този турнир бяха Алексей Широв, Майкъл Адамс, Сергей Рубльовски, Габриел Саргисян и Мануел Перес Канделарио. По-рано този месец отборът на Чепаринов спечели световната клубна купа в турския курорт Кемер. /БГНЕС