Испанският тенисист Марсело Гранойерс спечели титлата на турнира в Кицбюел, след като победи Хуан Монако на финала с 0-6, 7-6(3), 6-4.

Поставеният под номер 2 в схемата Монако започна отлично срещата и проби три пъти своя съперник в първия сет, за да го спечели на нула. След това обаче Гранойерс заигра много по-силно и успя да изравни резултата, след като взе тайбрека на втората част. Решаващият сет бе изпълнен с обрати, като двамата тенисисти направиха общо пет пробива, но в крайна сметка испанецът стигна до успеха след 2 часа и 12 минути игра. Това е четвърта титла в кариерата на Гранойерс и първа от 2011 година насам. Именно испанският тенисист е първият съперник на Григор Димитров на започващия следващата седмица Мастърс в Монреал. При успех срещу Гранойерс, Гришо ще се изправи срещу световния номер 2 Анди Мъри. /БГНЕС