Отборът на Лудогорец разби отбора на Славия с 3:0 в мач от третия кръг на "А" група, игран на стадиона в квартал "Овча Купел", предаде репортер на БГНЕС.

Наставникът на шампионите Стойчо Стоев заложи предимно на резервни футболисти, заради реванша с Партизан от третия предварителен кръг на Шампионската лига във вторник, като сред титулярните 11 личаха имената на Чворович, Шоко, Бургзорг, Ешпиньо, Ернандес и Кишада. Въпреки това, Лудогорец тотално надигра своя съперник и заслужено стигна до убедителната победа.

Резултатът откри Себастиян Ернандес с красив изстрел от воле в 10-та минута. Малко след почивката Михаил Александров бе изведен сам срещу Георги Петков и го преодоля за 2:0, а крайният резултат оформи Жуниор Кишада в 84-та минута със страхотен изстрел от наказателното поле.

По този начин тимът от Разград записа втора поредна победа в първенството и вече има шест точки, докато Славия записа втора домакинска загуба и остава със само една точка и нито един отбелязан гол. Напълно разбираемо, след последния съдийски сигнал към скамейката на домакините бяха отправени викове "Оставка" от недоволните фенове на "белите".

В другия следобеден мач от днес Любимец победи Локомотив София с 2:1. /БГНЕС