Отборът на Левски постигна първа победа за новия сезон, след като стигна до успех с 2:0 при гостуването си на Пирин Гоце Делчев в мач от третия кръг на "А" група.

"Сините" се намираха на дъното на класирането преди тази среща, без нито една спечелена точка, което ги постави под сериозно напрежение за днешния мач. Възпитаниците на Славиша Йоканович обаче се справиха с предизвикателството и без да блестят особено, стигнаха до трите точки.

Резултатът откри Цветан Генков в 35-та минута след центриране на Гари Родригес и точен изстрел с глава. 10 минути след почивката Родригес бе изведен добре сам срещу Абди Абдиков и бе повален от вратаря на домакините. Реферът Иван Кирилов отсъди дузпа, която холандецът хладнокръвно реализира, за да оформи крайното 2:0. Играчите на Пирин също създадоха няколко опасности пред Пламен Илиев, но не успяха да ги реализират и записаха втора поредна загуба.

С този успех Левски се отлепи от дъното и вече заема осмо място в класирането, докато Пирин вече заема последното място със само една точка.