Най-добрата българска бадминтонистка Петя Неделчева приключи участието си на Световното първенство в Гуанджоу, Китай след загуба от Ерико Хиросе с 21-11, 16-21, 18-21.

Неделчева започна силно двубоя срещу поставената под номер 11 в схемата японка и взе убедително първата част, но след това допусна обрат и в крайна сметка загуби след час и три минути. По-рано днес другата ни представителка на сингъл при жените Линда Зечири се класира за осминафиналите, след като победи тайландката Сапсире Таератаначай с 21-16, 21-17 в мач от втория кръг. Таератаначай бе поставена под номер 12 в схемата, но въпреки това Зечири успя да стигне до чист успех за 36 минути. За място на четвъртфиналите българката ще спори с шестата поставена Цу Ин Тай от Китайско Тайпе или шотландката Кърсти Гилмор. /БГНЕС