Отборът на Ботев Пловдив изигра отличен мач и изпусна куп положения, за да завърши 0:0 като гост на Щутгарт и да отпадне от Лига Европа нещастно само заради повече голове на чужд терен за немците.

След 1:1 в България "швабите" показаха, че навлизат във форма и застрашиха повечко пъти вратата на Стаховяк. Момчетата на Станимир Стоилов обаче не останаха назад и на свой ред изпуснаха няколко много чисти положения. Гостите бяха с по-сериозните шансове през първата част, като Тошко Неделев и Максим застрашиха вратата на Улрих. Ромарио изпусна може би най-чистото положение за пловдивчани в 38-ата минута, когато финтира двама бранители, но стражът на домакините изби удара му. Щутгарт се посъбуди в края на втората част и застраши Ботев през второто полувреме, особено след влизането като резерва на Мартин Харник. Вместо това 17 минути преди края Грънчаров вкара гол за Ботев след пас на Неделев, но той бе отменен заради засада. В самия край на срещата и Луис Педро пропусна да зарадва цяла България. В крайна сметка "канарите" са елиминирани в трети кръг на надпреварата и така единствено Лудогорец остава да защитава честта на родината ни в евротурнирите.