Отборът на Любимец постигна нова сензационен успех, надигравайки с 2:1 като гост непобеждавания досега през сезона тим на Ботев Пловдив в среща от 4-ия кръг на "А" група.

Именно "канарчетата" са сочени за един от отборите в най-добра форма в родния шампионат, но новакът в елита успя да поднесе нова изненада след победата с 1:0 над Лудогорец на старта на сезона. Домакините натиснаха много съперника си в началните минути, но се скъсаха да пропускат. До почивката Валери Домовчийски изпусна два шанса, докато чак в 42-ата минута Любимец показа зъби чрез Самир Аесс. Втората част започна с шокиращ пропуск на Мариян Огнянов, който от непосредствена близост с глава стреля над вратата. Гостите отвърнаха с удар в гредата на Антон Огнянов няколко минути по-късно. Същият този Огнянов съвсем малко след това проби отляво и даде топката на Мирослав Будинов, който откри резултата. Вратарят на гостите Рашков продължи да проявява класа и след повеждането в резултата, спасявайки удар на Ромарио. И гредата спаси стража в 60-ата минута след изстрел на Тошко Неделев. Същият този Огнянов пък направи двойно с Шоколаров и прониза Адам Стаховяк за 2:0 в 75-ата минута. 9 минути преди края Домовчийски сътвори нова глупост и от един метър стреля покрай лявата греда. Тодор Неделев все пак даде някаква надежда на домакините 5 минути преди края, но в крайна сметка гостите се поздравиха с победата. Така сензацията Любимец записа трета победа в шампионата и се изравни с втория Лудогорец. Ботев пък си остава четвърти, на 3 точки от лидера Литекс. /БГНЕС