Отборът на Астън Вила започна по отличен начин сезона във Висшата лига, след като записа впечатляваща победа с 3:1 над Арсенал на "Емиратс" в мач от първия кръг.

Българският национал Александър Тонев бе на резервната скамейка за Вила, но така и не се появи в игра. Двубоят започна отлично за "артилеристите", които поведоха още в шестата минута, когато Оливие Жиру се възползва от добър пас на Алекс Окслейд-Чембърлейн. Бирмингамци обаче стояха много добре на терена и стигнаха до равенството в 23-та минута, когато Кристиан Бентеке изпусна дузпа, но вкара добавката. В 62-та минута обратът бе пълен след нов гол на Бентеке от дузпа, а малко след това Лоран Кошчелни бе изгонен, след като получи втори жълт картон. В края на мача Луна оформи крайното 3:1.

Димитър Бербатов игра цял мач при победата на Фулъм над Съндърланд с 1:0 на "Стейдиъм ъф Лайт".