Фаворитите в група “F” на Шампионската лига Манчестър Юнайтед постигнаха очаквани победи в своите срещи. „Червените дяволи” стигнаха до третия си успех в групата след победа с 4:2 като гост на Динамо Киев, а „вълците” успяха да излъжат Спортинг Лисабон в Рим. На Олимпийския стадион в Киев домакините нямаха никакъв шанс срещу своя опонент от Англия. Манчестър си осигури поредните три точки още до почивката. Възпитаниците на Алекс Фъргюсън откриха резултата още в 10-ата минута с гол на защитника Рио Фърдинанд, който засече с глава центриране на Райън Гигс от пряк свободен удар. В 18-ата минута гостите вече бяха удвоили преднината си, след като Кристиано Роналдо проби отдясно и подаде на Уейн Рууни, който реализира за 2:0 в полза на Манчестър. Динамо Киев успя да намали разликата чрез гол на Диого Ринкон в 34-ата минута, но Кристиано Роналдо възстанови аванса на гостите с гол в 41-ата минута, за да се оттеглят двата тима на почивка при резултат 1:3 за Манчестър. След паузата Роналдо вкара втория си гол в мача от дузпа в 68-ата минута, а Исмаел Бангора от Динамо оформи крайното 2:4 в този мач. В другия мач от тази група Рома победи с 2:1 у дома португалския Спортинг Лисабон. „Вълците” бяха по-активния тим в началните минути и добри положения за гол имаха халфът Мансини и бранителят Филип Мексес. Все пак Жуан успя да реализира гол с глава в 15-ата минута и да открие резултата в полза на Рома. Три минути по-късно португалците изравниха чрез попадение на бразилския нападател Лиедсон. До почивката Жуан се отчете с пропуски, за да се запази резултата 1:1. След подновяването на играта „римляните” отново натиснаха своя съперник. В 48-ата минута Мансини пропусна дузпа за Рома, а победното попадения отбеляза Вучинич в 70-ата минута. Спортинг имаше своя шанс за спечелване на точката, но ударът на Мигел Велосо бе отразен от вратаря на домакините Дони. Така след тези срещи лидер в група “F” е Манчестър Юнайтед с актив от 9 точки, следван от Рома с 6 точки. Спортинг има актив от 3 точки, а Динамо Киев е без спечелена точка. БГНЕС