Отборите на Арсенал и Севиля вървят уверено към следващия етап на Шампионската лига, след като в своята група просто нямат никаква конкуренция. „Артилеристите” разнебитиха със 7:0 Славия Прага на своя „Емиратс стейдиъм”, а Севиля резонно би с 2:1 като домакин румънския Стяуа. В Лондон „топчиите” започнаха головата фиеста още в 5-ата минута, когато първото попадения в мрежата на Славия Прага вече бе факт, а негов автор стана Сеск Фабрегас. Последва затишие, но само до в 24-ата минута, когато след центриране на беларуския национал Александър Хлеб бранителят на гостите Хубачек засече топката, като я прати в собствената си врата. Класическото 3:0 в полза на Арсенал стана в 41-ата минута, когато вратаря на Славия Мартин Ваниак сбърка, за да отбележи своя гол Тео Уолкът. След почивката щурма на „артилеристите” по посока вратата на Славия не стихна и в 51-ата минута Хлеб вкара за 4:0. В 55-ата минута Уолкът вкара втория си гол в мача, за да се стигне до 5:0. Но това не бе всичко, тъй като и Фабрегас се разписа за втори път в 56-ата минута. Крайното 7:0 бе оформено в 89-ата минута от резервата на Арсенал Никлас Бентнер, който с попадението си изравни рекорда на своя клуб за най-голяма победа в Шампионската лига. През 2003 година „топчиите” отнасят със същия резултат гръцкия Олимпиакос. В Севиля на стадион „Санчес Писхуан” домакините решиха до голяма степен нещата в своя полза още до почивката. В 5-ата минута Кануте откри резултата след центриране на Диего и удар с глава. В 17-ата минута пък Луиш Фабиано се възползва от неразбирателство между вратаря на Стяуа Сапата и защитника Емегара и вкара за 2:0. След почивката румънците успяха да върнат едно попадение в 63-ата минута, но тогава Овидиу Петре успя само да оформи крайното 2:1 в този мач. В класирането на тази група Арсенал има пълен актив от 9 точки, Севиля е с 6, Славия с 3, а Стяуа няма точков актив. БГНЕС