Манчестър Сити на Мануел Пелегрини започна обещаващо новия сезон във Висшата лига на Англия, разбивайки с 4:0 гостуващия тим на Нюкасъл в последната среща от първия кръг на английския футболен елит.

Сити, които похарчиха най-много пари през летния трансферен прозорец от всички английски тимове - 87 милиона паунда, поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Давид Силва вкара с глава след центриране на Един Джеко. Серхио Агуеро в 22-ата минута откри головата си сметка за сезона, пускайки топката покрай Тим Крул, а "свраките" останаха с човек по-малко в 45-ата минута, тъй като Стивън Тейлър удари без топката Агуеро и бе пратен под душовете от главния рефер Андре Маринър. Яя Туре пък се разписа от пряк свободен удар за 3:0 в 50-та минута, а крайното 4:0 оформи френският халф на домакините Самир Насри. Бившата звезда на Арсенал се разписа в 75-ата минута след нова светкавична атака на "гражданите", която го бе оставила очи в очи с холандския страж на Нюкасъл. След тази победа, Манчестър Сити оглави класирането в лигата и доказа, че ще бъде фаворит за титлата, а отборът на Алън Пардю, който си осигури оставането в английския елит в предпоследния кръг на миналия сезон, показа, че ще има сериозни проблеми и през тази кампания.