Отборите на ПСВ Айндховен и Милан направиха равенство 1:1 в атрактивен първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига, игран на "Филипс Арена".

Наставникът на холандския тим Филип Коку бе избрал изключително млад състав, който впечатли с атрактивния си офанзивен футбол. Въпреки предимството си през първата част обаче, неопитността си каза думата и грешка на защитата в 15-та минута позволи на Ел Шаарави да отбележи с глава от близко разстояние след центриране на Абате. До края на полувреме двата тима си размениха по една греда, а на Кристиан Абиати му се наложи на няколко пъти да се намесва след опасни удари на Махер от ПСВ. 15 минути след почивката домакините все пак стигнаха до изравнителен гол, след като Матавз довкара една избита от Абиати топка. До края на двубоя не паднаха повече голове и двата тима оставиха развръзката за реванша на "Сан Сиро".