Мъжкият национален отбор на Франция победи България с 3:1 (15:25, 25:16, 25:23, 25:19), във втората контрола между двата отбора, играна в столичната зала Христо Ботев.

Така двата тима постигнаха реми -1:1 победи, а това бе първи успех на Петлите над родните национали за сезона, след като нашите ги победиха два пъти като гости за Световната лига и спечелиха първата контрола в Горна Малина с 3:2, пише bgvolleyball.com. За съжаление отпускарския период си каза думата, като двубоят не можа да напълни докрай залата. Малко над 1000 зрители гледаха мача, като подкрепяха волейболистите ни. Селекционерът Камило Плачи започна с Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Валентин Братоев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, либеро Теди Салпаров. За разлика от първата среща между двата отбора в Горна Малина, в този мач имаше заряд, а треньорското ръководство търсеше различни варианти на игра, като бе използван по-широк състав от играчи. Капитанът на националите Тодор Алексиев, който пропусна първата контрола поради сватба, отново бе на линия, но за съжаление и това не помогна на нашите за постигане на победа. В първата част българските волейболисти започнаха отлично, като доминираха пез цялото време, а играта им даде обещания за нова победа. Стабилното посрещане осигури комфортна атака, а блокадата бе на ниво. Цветан Соколов бе неспасяем при отиграване за точка, нашите взеха голяма преднина, като поведоха с 20:12. Това им осигури безпрепятствено затваряне на гейма само за 20 минути игра, оставяйки съперника на 15 точки. В последствие обаче нещата се обърнаха в друга посока. във втория гейм Камило Плачи предприе радикална промяна, като на мястото на Цветан Соколов като диагонал започна Дани Милушев. Състезателят обаче не можа да се покаже в най-добрата си светлина. Грешките зачестиха, а нивото спадна, като българските волейболисти се оказаха в ролята на догонващ. Този път французите взеха комфортна преднина и изравниха геймовете 1:1. Въпреки неубедителния си старт Дани Милушев получи нова възможност да изява, като остана на полето. Третата част отбеляза големи амплитуди в играта на нашите, които сами си загубиха гейма. След изпълнение на флот сервис българските волейболисти дръпнаха с 11:6, но не успяха да задържат добрия аванс. Непостоянство в играта доведе до стопяване на разликата, като французите изравниха при 17:17. В решителните минути националите ни показаха колебания, а Георги Братоев подари 25-тата точка на съперника след грешка от сервис.

Четвъртата част отбеляза нови смени, като Цветан Соколов се завърна в състава, но Тодор Алексиев отстъпи мястото си на Александър Симеонов, а Светослав Гоцев влезе на мястото на Виктор Йосифов. Нашите някак загубиха темпото и верния ритъм, като гостите поведоха в резултата с 6 точки 15:9. При този резултат Николай Пенчев бе поредната смяна, но и неговото включване не доведе до промяна. Французите запазиха преднината си и затвориха гейма и мача с победа.

С най-голям актив за България завърши Цветан Соколов с 12 точки. Валентин Братоев и Теодор Тодоров отбелязаха по 9 точки. /БГНЕС