Новак Джокович и Роджър Федерер се класираха за втория кръг на US Open след убедителни победи, докато победителката при дамите за 2011 година Саманта Стосър беше отстранена на старта от американската квалификантка Виктория Дювал.

Шестрактният победител в турнири от Големия шлем Джокович, който спечели четвъртия си "Аустрелиън Оупън" през януари, надви литовеца Рикардас Беранкис с 6-1, 6-2, 6-2. Ноле отбеляза 10 аса и 28 уинъра, така че имаше нужда от само 82 минути, за да си уреди среща в следващия кръг с Бенямин Бекер. Федерер пък направи солиден старт на похода си към шеста титла в Ню Йорк, сразявайки Грега Жемля с 6-3, 6-2, 7-5 в мач, който бе отложен от предишния ден заради дъжда. 32-годишният швейцарец ще играе в следващия кръг с Карлос Берлок. Стосър пък се раздели с турнира, губейки със 7-5, 4-6, 4-6 от 296-та в света Дювал в напрегнат мач, продължил 2 часа и 39 минути. Това бе едва втори мач в турнири от Големия шлем за 17-годишната американка. Двукратната победителка в Австралия Виктория Азаренка, която загуби миналогодишния финал в Ню Йорк от Серина Уилямс, обаче продължава във втория кръг след победа над германката Дина Пфиценмайер с разгромното 6-0, 6-0. Представителката на Беларус ще играе в следващия кръг с канадката Александра Возняк. /БГНЕС