Действащият шампион Анди Мъри изнесе отличен първи мач на Ю Ес Оупън, слагайки настрана разочарованието си от объркващия графика дъжд.

Третият поставен, който през миналия сезон тук прекрати сушата от 76 години на Великобритания без шампион на турнир от Големия шлем, имаше нужда от само 98 минути, за да срази 33-годишния Микаел Льодра с 6-2, 6-4, 6-3. Срещата му обаче бе един от най-късните двубои изобщо на Ю Ес Оупън заради 4-часовото закъснение, предизвикано от дъжд.

Хуан Мартин дел Потро пък се пребори с Гийермо Гарсия-Лопес и след 4 часа и 13 минути игра триумфира с 6-3, 6-7 (5), 6-4, 7-6. Шампионът от 2009 година и испанецът нажежиха обстановката след спор колко медицински таймаута си взема вторият. Все пак Дел Потро отрече за скандал по-късно. Следващият съперник на аржентинеца е първенецът от 2001 година Лейтън Хюит, който отнесе Брайън Бейкър с 6-3, 4-6, 6-3, 6-4.

Винъс Уилямс, двукратна шампионка в Ню Йорк, пък отпадна от надпреварата във втори кръг след поражение от китайката Джън Дзие. Азиатката си уреди мач с испанката Карла Суарес Наваро след победа над американката с 6-3, 2-6, 7-6. Срещата продължи три часа и две минути и бе петата най-дълга в историята на турнира при жените на сингъл. В резултат на дъжда организаторите отложиха за четвъртък осем мача при жените от втори кръг и 20 срещи на двойки. Един от забавените двубои е този на шампионката Серина Уилямс и Галина Воскобоева от Казахстан.

В мач, разтеглен до 8 часа заради прекъсванията, индийският квалификант Сомдев Деварман надигра Лукаш Лачко от Словакия с 4-6, 6-1, 6-2, 4-6, 6-4.

Агнешка Радванска и Ли На успяха да изпреварят дъжда, за да се класират за трети кръг. Полякинята, която не е стигала по-далеч от четвърти кръг в надпреварата, подчини Мария-Тереса Торо-Флор с 6-0, 7-5, докато На се справи с шведката София Арвидсон, надделявайки с 6-2, 6-2. Радванска ще играе срещу рускинята Анастасия Павлюченкова, докато азиатката се изправя срещу Лора Робсън в повторение на сблъсъка им тук отпреди година, когато победи британката.

При мъжете 16-ят поставен Фабио Фонини отпадна след поражение с 1-6, 2-6, 2-6 от Раджийв Рам от САЩ. 29-ят поставен Юрген Мелцер пък падна с 5-7, 3-6, 6-7 от руснака Евгени Донски, докато сънародникът на последния Алекс Богомолов прати Беноа Пер у дома след победа с 7-5, 2-6, 6-4, 5-7, 7-6. Хърватският квалификант Иво Карлович пък пенсионира Джеймс Блейк след успех с 6-7 (2/7), 3-6, 6-4, 7-6, 7-6. /БГНЕС