Макар и в намален състав Берое победи Нефтохмик с 2:0 в първи мач от седмия кръг на А група.

Старозагорци поведоха с 2:0 през първото полувреме, но през втората част останаха с 9, а после и с 8 души на терена, което обаче не им попречи да удържат аванса си. Шокиращото в мача бе, че двама от Берое бяха изгонени на почивката заради сбиване помежду си. Това бяха Иван Караджов и Елио Мартинс. В 66-та минута Елиаш си изкара втори жълт картон и така остави съотборниците си с 8 души.

Още във 21-та минута бе отсъдена дузпа за домакините, но опитният иначе Георги Андонов, който всъщност бе фаулиран в наказателното поле, изпрати топката в аут. Но в 34-а минута националът Венцислав Христов откри резултата. Берое удвои аванса си в края на първата част с гол на Елио Мартинс.

През втората част Берое излезе с 9 души. В тунела след края на първата част Иван Караджов и Елио Мартинс са се сбили и съдията Ивайло Стоянов им е показал червени картони.

Гостите обаче изиграха безобразно слаб мач и въпреки внушителното си числено предимство бяха безсилни да вкарат дори почетно попадение.

В класирането Берое е на шесто място с 9 точки, а Нефтохимик е девети със 7 точки. /БГНЕС