Отборът на норвежкия Розенборг изненадващо победи у дома фаворитите от Валенсия с 2:0 и се изкачи на второ място във временното класиране на група „B“ на Шампионската лига. В другия мач от групата Челси се наложи със същия резултат над Шалке 04 в Лондон и продължава да е начело в таблицата. И двата гола на мача в Трондхайм паднаха през второто полувреме. Нападателят Юсуф Коне реализира след подаване на Микаел Дорсин в 53-тата минута, за да изведе норвежкия тим напред в резултата. Защитникът Видар Рисет пък подсигури победата 8 минути по-късно, след като промуши топката край вратаря на Валенсия Сантяго Канисарес. Гостите пропуснаха добра възможност при 0:0, като крилото Хоакин стреля точно във вратаря на Розенборг Ларс Хиршвелд от 7 метра. Валенсия остава на четвърто място в групата с три точки, докато Розенборг е пред нея с 4. Челси пък без да блести спечели още един мач и показа, че домакинското равенство с Розенборг в началото на тазгодишната кампания в лигата е било само моментно отпускане. Флоран Малуда бе точен още в четвъртата минута, като вратарят на германския тим Мануел Нойер позволи на топката да премине през ръцете му, преди да влети в мрежата. Вторият гол бе на Дидие Дрогба и отново в началото, но на втората част на мача. Две минути след почивката нападателят от националния отбор на Кот Д`Ивоар засече центриране отдясно. Челси има 7 точки на първото място, докато Шалке е трети с 3. БГНЕС